تبلیغات
پزشکان و مسائل پزشکی - علائم تب و درمان
پزشکان و مسائل پزشکی
Doctors and medical issues

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید : 4
 • بازدید امروز :2
 • بازدید دیروز : 2
 • بازدید این ماه : 2
 • بازدید ماه قبل : 1
 • تعداد نویسندگان : 1
 • تعداد کل پست ها : 2
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

علائم تب و درمان

علائم تب و درمان

بدنتان داغ است، سوزی در درونتان احساس می‌کنید و بدنتان می‌لرزد، گونه هایتان سرخ می شود، احساس ضعف و خواب آلودگی می‌کنید و میلی به غذا ندارید؛ شما فقط یک لیوان آب سرد برای گلوی خشکتان درخواست می‌کنید. به زودی می‌فهمید که تب دارید.

در سطح زیرین مغز انسان و تقریباً در مرکز سر، «هیپوتالاموس» قرار دارد. رنگ آن صورتی و خاکستری و به اندازه یک آلوی کوچک است. یکی از وظایف اصلی هیپوتالاموس، کنترل دمای بدن و حفظ آن در حدود ۳۵‎/۵ تا ۳۷‎/۵ درجه است.
ـ اندازه گیری تب
ساده ترین راه برای تشخیص تب، اندازه گیری دمای بدن با استفاده از دماسنج است. برای این کار، دماسنج را ۳ تا ۵ دقیقه زیر زبان گذاشته، دهانمان را می‌بندیم. نوشیدن مایعات سرد و گرم در اندازه گیری دقیق اشکال ایجاد می‌کنند. در این صورت، نیم ساعت بعد از دماسنج استفاده کنید. اگر دمای بدنتان بین ۳۷‎/۲ تا ۳۸‎/۳ درجه باشد، تبتان خفیف است. دمای ۳۸‎/۳ تا ۳۹‎/۵ درجه، به عنوان تب متوسط در نظر گرفته می‌شود و ممکن است به پزشک مراجعه کنید. در تب بالای ۳۹‎/۵ درجه باید به سرعت پزشک را خبردار کرد.
ـ درمان تب
بعد از مشخص شدن نوع تب (خفیف ـ متوسط ـ شدید)، شما قادر خواهید بود به درمان آن بپردازید. وقتی تب دارید، بدنتان در حال مبارزه شدید با میکروب‌هاست و این باعث مصرف مایعات و انرژی بدن می‌شود. با نوشیدن مایعات خنک به جایگزینی مایعات از دست رفته و کاهش دمای بدن، کمک خواهید کرد.
لباس‌های نازک و راحت بپوشید تا به هوا اجازه خنک کردن طبیعی بدن را بدهید.
یک دوش آب سرد که دمای آن حدود ۲۰درجه است، شما را شاداب خواهد کرد. استامینوفن رایج ترین دارو برای کاهش تب است. آسپرین در سنین کمتر از ۱۹سال توصیه نمی‌شود؛ زیرا احتمال آسیب رسیدن به کبد وجود دارد.

درباره وبلاگ

این وبلاگ از سایت پزشکان قدرت گرفته
و جهت اطلاع رسانی و افزایش سطح آگاهی هموطنان عزیز راه اندازی شده ...
لطفا جهت آگاهی هموطنان عزیزمان از مسائل پزشکی لینک وبلاگ ما را در وبلاگ خود قرار دهید
سلامتی برای تمامی انسان ها Health for all people
مدیر وبلاگ : پزشکان و مسائل پزشکی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

Powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net SEO Stats powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net ping fast my blog, website, or RSS feed for Free