تبلیغات
پزشکان و مسائل پزشکی - حضور طولانی کودکان در خودرو، خطر گرمازدگی را در آنها افزایش می دهد
پزشکان و مسائل پزشکی
Doctors and medical issues

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید : 4
 • بازدید امروز :2
 • بازدید دیروز : 2
 • بازدید این ماه : 2
 • بازدید ماه قبل : 1
 • تعداد نویسندگان : 1
 • تعداد کل پست ها : 2
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

حضور طولانی کودکان در خودرو، خطر گرمازدگی را در آنها افزایش می دهد

با توجه به اینکه مهمترین علائم گرمازدگی، کم آبی بدن است، بهترین راه پیشگیری از گرمازدگی مصرف مایعات کافی در طول روز است.

حمید اولیایی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه یزد، اظهار داشت: با توجه به سن افراد، بیماریهای زمینه ای و مصرف داروهای خاص احتمال بروز گرمازدگی در فصل گرم سال در بین افراد، متفاوت است.

وی در ادامه به عوامل افزایش گرمازدگی اشاره و خاطرنشان کرد: در مناطقی که دمای هوا بالاتر از ۳۲ درجه سانتیگراد و رطوبت نیز بالاتر از ۶۰ درصد باشد و همچنین در روزهای آغازین فصل تابستان ریسک گرمازدگی در افراد بالاتر است؛ به گونه ای که هم مسؤولین و هم خود افراد باید بیشتر توجه داشته باشند.

وی افزود: در این شرایط افراد باید فعالیتهای ورزشی خود را در ساعات گرم روز رها کرده و بیشتر در ساعات صبح و عصر که از شدت گرمای هوا کاسته شده است به انجام فعالیت های ورزشی و سایر فعالیت ها همچون کارهای سخت ساختمانی و … بپردازند.

اولیایی همچنین گفت: افراد سعی کنند با افزایش مصرف مایعات به عنوان بهترین عامل پیشگیری از گرمازدگی احتمال بروز این آسیب را کاهش دهند؛ به طوری که یک فرد ورزشکار در حدود ۴ تا ۵ لیوان آب را ده دقیقه قبل از شروع فعالیت مصرف کند و در حین فعالیت ورزشی خود در حدود هر ۳۰ دقیقه یکبار این عمل تکرار شود تا از گرمازدگی در فصل تابستان پیشگیری شود.

وی در خصوص مراقبت از کودکان در جهت حفاظت از آنها در برابر گرمازدگی نیز تصریح کرد: در فصل تابستان بهتر است افراد بخصوص کودکان از لباس های روشن استفاده کنند و از پوشیدن لباسهای تنگ و مشکی اجتناب کنند. همچنین به هیچ وجه حتی در کوتاه مدت در معرض مستقیم نور آفتاب قرار نگیرند.

وی هشدار داد: با توجه به اینکه مشاهده می شود خانواده ها، فرزندان و کودکان خود را برای مدتی در خودرو که در تماس مستقیم با نور آفتاب قرار دارد نگه می دارند توصیه می شود از این کار اجتناب شود؛ چرا که این کار ریسک گرمازدگی در کودکان را افزایش می دهد.

اولیایی همچنین محدود کردن مصرف نمک را در فصل گرم سال توصیه کرد و افزود: با مصرف کمتر نمک، پروتئین و کربوهیدرات نیز می توان در جهت پیشگیری از گرمازدگی اقدام کرد.

این کارشناس در ادامه پیشنهاد کرد: بهتر است صدا و سیما در آغاز فصل تابستان، هشدارهایی در خصوص گرمازدگی اعلام کرده و توصیه های پزشکی مربوط را به مردم ارائه دهد.

وی همچنین افزایش پارک ها و کاشت درختان را به خصوص در استانهای گرم کشور در پیشگیری از این مشکل موثر دانست و گفت: مسوولان باید توجه بیشتری در این فصل در جهت افزایش آب سردکن های معابر عمومی با حفظ رعایت نکات بهداشتی مبذول کنند.

این کارشناس مسمومیت ها در پایان خطاب به مربیان ورزش، کارفرمایان، کارگران و سایر افراد مبنی بر فعالیت زیاد در شرایط گرم آب و هوایی هشدار داد و گفت: این شرایط همراه با فعالیت بدنی زیاد می تواند باعث گرمازدگی شدید شده و سلامت فرد را به خطر بیاندازد؛ بنابراین باید از فعالیت های زیاد در طول ساعات گرم روز پرهیز کرد.

درباره وبلاگ

این وبلاگ از سایت پزشکان قدرت گرفته
و جهت اطلاع رسانی و افزایش سطح آگاهی هموطنان عزیز راه اندازی شده ...
لطفا جهت آگاهی هموطنان عزیزمان از مسائل پزشکی لینک وبلاگ ما را در وبلاگ خود قرار دهید
سلامتی برای تمامی انسان ها Health for all people
مدیر وبلاگ : پزشکان و مسائل پزشکی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

Powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net SEO Stats powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net ping fast my blog, website, or RSS feed for Free