پزشکان و مسائل پزشکی
Doctors and medical issues

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید : 4
 • بازدید امروز :2
 • بازدید دیروز : 2
 • بازدید این ماه : 2
 • بازدید ماه قبل : 1
 • تعداد نویسندگان : 1
 • تعداد کل پست ها : 2
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

ماسک هایی برای برطرف کردن جوش های چرکی یا دمل

ماسک هایی برای برطرف کردن جوش های چرکی یا دمل

جوش ها و دمل ها را نباید بدون دستکش لمس کرد زیرا این کار باعث گسترش عفونت می شود مخصوصا نباید به جوش های چرکی نزدیک بینی یا لب ها دست زد زیرا در این صورت میکروب ها و باکتری ها به طور مستقیم وارد جریان خون شده و باعث ایجاد انواع بیماری ها می شوند.

باید دانست که یکی از علل پیدایش جوشها ،درست عمل نکردن کبد و غدد زیرپوستی می باشد برای رفع این مسئله به شما توصیه می شود که از جوشانده ریشه کاسنی و یا از آب کاهو استفاده نمایید زیرا هر دوی اینها سلولهای کبد را نوسازی می کنند و خون را اصلاح می نمایند و در بهبودی جوش ها بسیار موثر می باشند.

برای از بین بردن جوش های چرکی یا دمل می توان از یکی از ماسک های زیر استفاده کرد:

مقداری کلم سفید را ریز نموده و با پوست موز له شده و مقداری عسل روان مخلوط نموده، از این ماسک برای میکروب زدای پوست صورت استفاده نمایید، این ماسک را به مدت ۴۰ دقیقه بر روی جوش ها قرار داده و پس از آن پوست را با آب سرد و بعد با آب گرم تمیز بشویید، این عمل را هر روز تکرار نمایید.


ادامه مطلب

اهدای پلاسمای خون به رشد ۹۸ درصدی رسیده است

اهدای پلاسمای خون به رشد ۹۸ درصدی رسیده است
اهدای پلاسمای خون در مرکز جمع‌آوری پلاسمای بیودارو و متعاقب آن تولید داروهای مشتق از پلاسمای اهدایی مردم تهران در سال ۲۰۰۹ میلادی نسبت به ۲۰۰۸ میلادی به رشد بیش از ۹۸ درصد رسید.

دکتر محمد شاه‌بختی مدیر مرکز جمع‌آوی پلاسمای بیودارو با بیان این مطلب افزود: با افزایش ۹۸ درصدی اهدای پلاسما در این مرکز، تولید پلاسما و در نهایت تولید داورهای مشتق از پلاسمای ایرانی نیز افزایش چشمگیری داشته است.

مرکز “جمع‌آوری پلاسما بیودارو” اولین و تنها مرکز جمع‌آوری پلاسما در حال حاضر در ایران و خاورمیانه است که به روش پلاسما فریزیس (جداسازی همزمان پلاسما از خون و بازگشت دیگر اجزای خون به بدن اهدا کننده)‌ نسبت به جمع‌آوری پلاسما اقدام می کند تا با فرآوری پلاسمای ایرانی بتوان داروهای کاملاً ایرانی که از لحاظ کیفیت بسیار بهتر از نمونه خارجی است برای بیماران ایرانی تهیه کرد.

سازمان جهانی بهداشت سالهاست که برای جلوگیری از انتقال بیماریهای بومی هر کشور به دیگر کشورها توصیه می کند تا داروهای مشتق از پلاسما و مورد نیاز بیماران هر کشور از پلاسمای مردم همان کشور تهیه شود.

دکتر “محمد شاه‌بختی” با مقایسه آمار اهدا و تولید پلاسما در سال گذشته گفت: در سال گذشته ۱۸ هزار مورد اهدای پلاسما داشتیم که این رقم طی ۹ ماهه امسال به ۳۶ هزار اهدا رسیده است.

وی افزود: با افزایش اهدا، تولید پلاسما نیز از ۱۲ هزار و ۱۹۰ لیتر در سال ۲۰۰۸ میلادی به ۲۴ هزار و ۱۵۲ لیتر در ۲۰۰۹ افزایش یافته است.

یافته های جدید سلولی و مولکولی بیماری های تنفسی ارایه شد

یافته های جدید سلولی و مولکولی بیماری های تنفسی ارایه شد 
برای نخستین بار در کشور یافته های جدید سلولی و مولکولی و همچنین مدل های حیوانی بیماری های تنفسی آسم و بیماری مزمن انسداد ریوی و روش های درمانی جدید این دو بیماری در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز بررسی شد.   

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه تبریز، پروفسور هرمان مورس در این نشست، با تشریح تحقیقات جدید انجام شده در زمینه درمان این بیمار‌ها گفت: مطالعات جدید نشان دهنده تغییر در یافته‌های سنتی در این خصوص است.
وی افزود:”استیل کولین” به عنوان واسطه عصبی اصلی پاراسمپاتیک در راه‌های هوایی سیستم تنفسی با عملکرد انقباضی در عضلات صاف این مجاری و ترشح “موکوس” و عمل بر روی گیرنده‌های “موسکارینی” باعث تنظیم و تغییر وضع سیمای راه‌های هوایی و آثار التهاب در سیستم تنفسی می‌شود.


ادامه مطلب

مراقبت از خود در مقابل بیماری قند؛ مقابله با مرگ ناگهانی

مراقبت از خود در مقابل بیماری قند؛ مقابله با مرگ ناگهانی
این اصول قدمهایی هستند که شما باید برای مراقبت از بیماری قند خود بردارید. هر فردی که دیابت دارد احتیاجات متفاوتی دارد.با پزشک خود درباره برنامه درمانی که برای شما بهتر است صحبت کنید.  وقتی که شما بیماری دیابت دارید، کنترل کردن آن به شما کمک می کند که زندگی فعال و عمرطولانی داشته باشید.
مراقبت خوب از بیماری قند، شانس گرفتن این موارد را کاهش می دهد:
- بیماری چشمی که منجر به از دست دادن بینایی و حتی کوری می شود
- نارسایی کلیوی
- بیماری قلبی
- صدمه عصبی که منجر به از دست دادن احساس درد در دستها، پاها، اندامهای تحتانی و دیگر قسمتهای بدن می شود
- سکته

ادامه مطلب

غمگین‌ها بیشتر معتاد می‌شوند

غمگین‌ها بیشتر معتاد می‌شوند
زمانی که فردی استرس و غمی داشته باشد، امکان معتاد شدن او بیشتر می‌شود.

حامد اختیاری در همایش مداخلات روانشناختی در درمان اعتیاد بویژه درمان‌های نگهدارنده در گفتگو اظهار کرد: کنترل خشم و حل کردن مشکل از راه‌های مقابله با استرس است.

کنترل اجتماعی، یادگیری اجتماعی، انتخاب رفتاری و استرس و مقابله با آن از الگوهای مداخلاتی در سوءمصرف مواد هستند.

وی ادامه داد: برای درمان اعتیاد باید کنترل اجتماعی رعایت شود برای مثال دوستان فرد معتاد هدف را برای او تعیین کنند.

پژوهشگر مرکز ملی مطالعات اعتیاد افزود: یادگیری اجتماعی به معنای کنار گذاشتن اعتیاد و تقلید هنجار است و فرد در درمان اعتیاد باید انتخاب رفتاری داشته باشد.

اختیاری بیان کرد: فرد باید در فعالیت‌های محافظتی درگیر شود همچنین در فرآیند اعتیاد، هسته عمده استرس است و زمانی که فردی استرس و غمی داشته باشد، امکان معتاد شدن او بیشتر خواهد بود.

ویروس‌ها چگونه از راه هوا شما را آلوده می‌کنند؟

ویروس‌ها چگونه از راه هوا شما را آلوده می‌کنند؟

وقتی که ویروس‌ها بواسطه ذرات ریز بزاق وارد هوا می‌شوند، می‌توانند ساعت‌ها زنده بمانند. محققان می‌گویند؛ حتی اگر این ذرات روی سطحی بنشینند، ویروس‌ها می‌توانند زنده بمانند و با ورود مجدد به هوا، هنوز بیماری را منتشر کنند.

پژوهشگران در مقاله جدیدی که در سایت بهداشتی اگزمینر به چاپ رسیده، خاطرنشان کردند که اگر ذره بزاق روی یک برگ کاغذ بنشیند، ویروس‌های درون آن می‌توانند برای ساعت‌ها زنده بمانند و اگر این ذره روی یک سطح فلزی یا پلاستیکی قرار بگیرد بازهم ویروس‌ها می‌توانند برای مدت چند روز زنده بمانند.

در این مقاله آمده است: هنگامی که این ذرات آلوده استنشاق می‌شوند، در پشت گلو جایگزین می‌شوند و ویروس‌های موجود در آنها سعی می‌کنند تا به سلول‌های پوششی این منطقه وارد شوند و شروع به تکثیر کنند.


ادامه مطلب

گیاه زوفا داروی مناسبی برای بیماری‌های فصل سرماست

گیاه زوفا داروی مناسبی برای بیماری‌های فصل سرماست .
گیاه زوفا به دلیل وجود فلاونوئید و تانن در درمان سرماخوردگی، سرفه و تحریک تعریق در آنفلوانزا موثر است.

سرشاخه‌های گلدار زوفا دارای اسانس، فلاونوئید، تانن، مواد تلخ، دیوزمین و هیسوپین است. این گیاه در درمان سرماخوردگی و سرفه مفید بوده، خلط آور است، ناراحتی‌های ریوی را برطرف، محرک تعریق در آنفلوانزا است، همچنین معده را تقویت، نفخ شکم را برطرف و در درمان کم خونی و افسردگی موثر است.

زوفا با نام علمی«Hyssopus Officinalis» دارای درختچه‌ای است با برگ‌های کوچک، خط دار، نوک تیز و سبزرنگ که بسیار معطر بوده و گلهای آن آبی و سفید است.

گل‌های زوفا به دلیل شیره فراوانی که در خود دارند، مولد عسل هستند که شیره حاصل از این گل دارای خواص کیفی بالایی است، ولی به دلیل بالا رفتن فشارخون بعد از مصرف این گیاه در استفاده از آن در دوران بارداری باید خودداری کرد. همچنین مصرف بیش از اندازه این گیاه برای کبد مضر است.

مصرف برخی انواع کاکائو، پنیرو ترشیجات در بروز سردردهای میگرنی موثر است

مصرف برخی انواع کاکائو، پنیرو ترشیجات در بروز سردردهای میگرنی موثر است
یک متخصص مغز و اعصاب با اشاره به این که سردردهای تنشی و میگرنی در زنان شایع‌تر از مردان است، گفت: دهه سوم و چهارم زندگی، اوج شدت این بیماری است که البته در طی زمان و با توجه به شرایط افراد تغییر می‌کند.

دکتر مهدی مقبولی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به انواع مختلف سردرد، اظهار کرد: شایع‌ترین این سردردها تنشی، میگرنی، خوشه‌ای ناشی از توده‌های مغزی و وابسته به تحریکات مهم است.

وی با بیان اینکه ۴۰ درصد افراد سالانه یکبار سردرد شدید را تجربه می‌کنند، ابراز کرد: سردرد، شایع‌ترین شکایتی است که در عرصه پزشکی باعث نگرانی و مراجعه مبتلایان به پزشک و یا مراکز درمانی می‌شود.


ادامه مطلب

هورمون اشتها در پیشگیری از آلزایمر موثر است

هورمون اشتها در پیشگیری از آلزایمر موثر است .
پژوهشگران به تازگی دریافته‌اند که هورمون اشتها می‌تواند در پیشگیری از آلزایمر موثر باشد.

دانشمندان دریافته‌اند؛ مقدار زیاد هورمون لپتین موسوم به هورمون اشتها که به طور طبیعی توسط سلولهای چربی در بدن تولید می‌شود، به میزان قابل توجهی احتمال ابتلا به آلزایمر را کاهش می‌دهد.

گروهی از محققان که این پژوهش را انجام داده‌اند، معتقدند که اگر مطالعات بیشتر این یافته را تایید کند، تولید دارویی بر اساس لپتین در آینده،‌ می‌تواند به پیشگیری از آلزایمر کمک کند.

این دانشمندان در پژوهشی که طی یک دوره ۱۲ ساله انجام شد، ‌دریافتند: افرادی که بیشترین میزان هورمون لپتین را در بدن دارند، ۴ برابر کمتر از اشخاصی که پایین‌ترین حد این هورمون را دارند به آلزایمر مبتلا می‌شوند. پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که نرخ ابتلا به آلزایمر طی دهه‌های آتی به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت و بخشی از آن به دلیل افزایش سن جمعیت جهان است.

محققان می‌گویند؛ در حال حاضر حدود ۷۰۰ هزار نفر فقط در انگلیس به زوال عقل مبتلا هستند اما طبق پیش بینی پزشکان با همین روند تا سال ۲۰۵۱ این رقم مبتلایان به یک میلیون و هفتصد هزار نفر خواهد رسید.

 
 • تعداد صفحات :7
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 

درباره وبلاگ

این وبلاگ از سایت پزشکان قدرت گرفته
و جهت اطلاع رسانی و افزایش سطح آگاهی هموطنان عزیز راه اندازی شده ...
لطفا جهت آگاهی هموطنان عزیزمان از مسائل پزشکی لینک وبلاگ ما را در وبلاگ خود قرار دهید
سلامتی برای تمامی انسان ها Health for all people
مدیر وبلاگ : پزشکان و مسائل پزشکی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

Powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net SEO Stats powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net ping fast my blog, website, or RSS feed for Free
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic